Stipa tenuisima ´PONY TAILS´- kavyľ
Kód: 1260046Podrobný popis
Stipa je odroda trsovitej okrasnej trávy. Tvorí tenké stonky zelenej farby, ktoré sa počas leta v čase kvitnutia na koncoch stebiel menia na béžovú farbu. Konce stebiel vytvárajú nadýchanú prevísajúcu štruktúru, ktorá vydrží až do jari. Vysádzame do priepustných na živiny chudobných pôd. V zamokrených vlhkých pôdach zvykne vyhnívať. V prípade potreby ju môžeme na jar zrezať nad zemou.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Trvalky |
|---|---|
| Výška: | 50 cm |
| Šírka: | 30 cm |
| Kvet: | hnedozelený |
| Doba kvitnutia: | VI-VII |
| Stanovište: | slnko |
| Nároky na vodu: | nízke |
| Mrazuvzdornosť: | -18°C |
| Kontajner: | 9x9 |
| Spon pri výsadbe: | 40x40cm |
| Výška pri dodaní: | 5-30cm |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať komentár
