Ligustrum ovalifolium - vtáčí zob vajcolistý
Kód: 2260069Podrobný popis
Ligustrum - vtáčí zob je nenáročná drevina na pestovanie a pôdu. Môžeme ju vysádzať na slnko alebo do polotieňa. V tieni slabšie rastie a vytvára riedke olístenie. Často sa používa na výsadbu do živých plotov. Ak ho necháme voľne rásť, vytvorí mohutný ker, ktorý zakvitne silne voňavými bielymi kvetmi. Po odkvete sa počas leta tvoria čierne bobule.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Dreviny |
|---|---|
| Výška: | 3-5m |
| Šírka: | 2m |
| Farba listu: | tmavozelená |
| Kvet: | bielý |
| Nároky na vodu: | stredné |
| Stanovište: | slnko polotieň |
| Kontajner: | 11x11cm |
| Výška pri dodaní: | 10-30cm |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať komentár
