Hosta ´Blue Angel´- funkia
Kód: 1260050Podrobný popis
Hosta Blue Angel - patrí medzi väčšie kultivary. Jej veľké modrozelené listy sú výrazne žilkované. Kvitne svetlofialovými kvetmi.
Hosty sú trvalky, ktoré sú okrasné hlavne listom. Kvety majú nenápadné a vo väčšine fialové sfarbenie. Vysádzame na polotienisté až tienisté miesta. Výnimkou môžu byť hosty so svetlými listami (žlté, zelenožlté, zelenobiele), ktoré môžeme vysadiť aj do svetlého tieňa alebo na miesta, kde svieti dopoludňajšie slnko. Darí sa im vo vlhkej a humóznej pôde. Po výsadbe ich prvý rok pravidelne zalievame, po zakorenení znesú aj krátkodobé sucho. Vysádzame ich v dostatočnej vzdialenosti od seba, aby vynikli ich listy a celkový habitus. Dobre vyniknú aj v kvetináčoch na terase.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Trvalky |
|---|---|
| Výška: | 80-90 cm |
| Šírka: | 100 cm |
| Kvet: | fialový |
| Doba kvitnutia: | VII-VIII |
| Stanovište: | polotieň, tieň |
| Nároky na vodu: | stredné |
| Mrazuvzdornosť: | -25°C |
| Kontajner: | 11x11 |
| Spon pri výsadbe: | 90x90cm |
| Výška pri dodaní: | 5-20cm |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
