Hosta ´BIG DADDY´- funkia
Kód: 1260051Podrobný popis
Hosta Big Daddy - vzrastom väčšia trvalka. Veľké modrozelené listy majú zvráskavený povrch. Farba kvetov je biela.
Hosty sú trvalky, ktoré sú okrasné hlavne listom. Kvety majú nenápadné a vo väčšine fialové sfarbenie. Vysádzame na polotienisté až tienisté miesta. Výnimkou môžu byť hosty so svetlými listami (žlté, zelenožlté, zelenobiele), ktoré môžeme vysadiť aj do svetlého tieňa alebo na miesta, kde svieti dopoludňajšie slnko. Darí sa im vo vlhkej a humóznej pôde. Po výsadbe ich prvý rok pravidelne zalievame, po zakorenení znesú aj krátkodobé sucho. Vysádzame ich v dostatočnej vzdialenosti od seba, aby vynikli ich listy a celkový habitus. Dobre vyniknú aj v kvetináčoch na terase.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Trvalky |
|---|---|
| Výška: | 60-80 cm |
| Šírka: | 90 cm |
| Kvet: | biely |
| Doba kvitnutia: | VII-VIII |
| Stanovište: | polotieň, tieň |
| Nároky na vodu: | stredné |
| Mrazuvzdornosť: | -25°C |
| Kontajner: | 11x11 |
| Spon pri výsadbe: | 90x90cm |
| Výška pri dodaní: | 5-20cm |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
