Echinacea p. ´LAKOTA RED´- echinácea
Kód: 1260053Podrobný popis
Echinacea Lakota Red - tento kultivar patrí vzrastom medzi nižšie. Tmavozelené listy a červeno sfarbené kvety z neho robia atraktívnu okrasnú rastlinu.
Rod Echinacea zahŕňa mnoho farebných kultivarov, ktoré majú podobné pestovateľské nároky. Kvitne počas celého leta. Kvitnutie môžeme podporiť a predĺžiť odstraňovaním odkvitnutých kvetov. Sadíme ju na slnečné stanovište do priepustnej pôdy. Pôda môže byť skôr suchšia, neznáša zamokrené pôdy. Prvý rok po výsadbe dbáme na zálievku, aby rastlina dobre zakorenila. Je plne mrazuvzdorná, začiatkom jari môžeme odstrániť uschnuté časti rastliny. Uplatní sa v trvalkových záhonoch ako aj v nádobách na terasách.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Trvalky |
|---|---|
| Výška: | 40 cm |
| Šírka: | 30 cm |
| Farba kvetu: | červená |
| Stanovište: | slnko |
| Doba kvitnutia: | VI-IX |
| Nároky na vodu: | nízke |
| Spon pri výsadbe: | 30x30 cm |
| Mrazuvzdornosť: | -32°C |
| Kvetináč: | 9x9 |
| Výška pri dodaní: | 5-20 cm |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať komentár
